• Artyści KULowskiego Teatru ITP trafili do PAKI – SZLACHETNEJ
  źródło: Kadr ze spektaklu "Odysea"

  Artyści KULowskiego Teatru ITP trafili do PAKI – SZLACHETNEJ

  03.10.2012
  tagi: teatr, kultura
  „Odysea” - takim tytułem Grupa Teatralna ITP zachęca lubelską widownię do udziału w projekcie SZLACHETNA PACZKA. Miłośnicy musicali i wolontariatu nie powinni przegapić tego wydarzenia. 

  Czytaj więcej »
 • Paczka na wakacjach
  źródło: Liderzy po wakacyjnym szkoleniu

  Paczka na wakacjach

  12.08.2012
  Szlachetna Paczka to projekt, który nieodzownie kojarzony jest z zimą, Bożym Narodzeniem i świątecznymi prezentami. Nie ma się co dziwić. Przecież właśnie w grudniu potrzebujące rodziny obdarowywane są szlachetnymi paczkami i odbywa się wielki finał. A co się dzieje w lato? Czy Szlachetna Paczka na Lubelszczyźnie ma wakacje? Między innymi o to zapytałam osoby w projekt zaangażowane w województwie lubelskim: Magdalenę Sałek – koordynatora wojewódzkiego, Dominikę Nosowską – koordynatora regionu i Agatę Wojtaszek – koordynatora promocji.
  Czytaj więcej »
 • Poznaj Lubelskich Liderów XII Edycji SZLACHETNEJ PACZKI
  źródło: Czy już wiesz kto jest liderem SZLACHETNEJ PACZKI w Twojej miejscowości?

  Poznaj Lubelskich Liderów XII Edycji SZLACHETNEJ PACZKI

  31.07.2012
  Wakacje to czas szkoleń dla liderów SZLACHETNEJ PACZKI, większa część lubelskiego zespołu wzięła udział w szkoleniach w Toruniu i Krakowie. Lider to osoba, która odpowiada za zorganizowanie pomocy w swojej okolicy – rekrutuje wolontariuszy, pozyskuje adresy rodzin potrzebujących oraz organizuje zaplecze logistyczne akcji.

  W XII edycji SZLACHETNEJ PACZKI w województwie lubelskim powstaną 34 rejony, za każdy odpowiada jeden lider rejonu. Naszych liderów można przyporządkować do trzech grup: „świeżaki”, „awansowani” i „doświadczeni rejonowi”.

  Czytaj więcej »
 • Lubelszczyzna w Liderów obfita
  źródło: A tak w tym roku będzie wyglądała Szlachetna Paczka na Lubelszczyźnie

  Lubelszczyzna w Liderów obfita

  14.07.2012
  34 Liderów Szlachetnej Paczki na Lubelszczyźnie
  34 rejony, do których dotrze nasza pomoc przed Bożym Narodzeniem
  Czytaj więcej »
 • „Stoi na stacji lokomotywa. Ciężka, ogromna i pot z niej spływa”
  źródło: 3 grudnia jeden z trolejbusów należał do Paczki:)

  „Stoi na stacji lokomotywa. Ciężka, ogromna i pot z niej spływa”

  04.12.2011
  Ojej, to zupełnie nie ta bajka! Bo tym razem był to trolejbus nie lokomotywa, a na jego pokładzie nie tak osobliwi pasażerowie, ale za to z mocą prezentów. O nie, wiem co myślisz, ale to też nie jest opowieść o nowym środku transportu Św. Mikołaja! Chociaż jakby się zastanowić...
  Nie, wróćmy do początku. Otóż Drogie Dzieci Duże i Małe, było tak:
  Czytaj więcej »
 • Happeningi, happeningi...
  źródło: Nasz Króliczek:)

  Happeningi, happeningi...

  17.11.2011
  W zeszłym roku namawialiśmy Lublinian do ogrzania serc (herbatą) i przekonywaliśmy, że każdy może zrobić paczkę. W tym roku kusimy piłką nożną!
  Czytaj więcej »
 • Udane szkolenie
  źródło: liderzy

  Udane szkolenie

  17.10.2011
  Trochę zabawy, szczypta humoru i drugie tyle intensywnej pracy. Dodaj do tego trzy tuziny uczestników i wymieszaj. To w skrócie przepis na udane szkolenie. A w PACZCE szkolenia udają się zawsze;) Czytaj więcej »
 • Wiara czyni cuda...
  źródło: Rysunek dla Mikołaja

  Wiara czyni cuda...

  01.12.2010
  tagi: dobro
  W życiu doświadczamy różnych spotkań. Jedne zapominany bardzo szybko, inne zostają, ale zaciera je czas wspomnień. Czasami spotkania zostawiają mały ślad na naszej duszy. Ślad anioła, który czyni cuda. On zostaje na zawsze.
  Czytaj więcej »
 • Połączyć dwa światy

  Połączyć dwa światy

  28.11.2010
  tagi: lider
  Student psychologii, wolontariusz, fan teatru i tańca, a obok tego wszystkiego Lider Szlachetnej Paczki w Lublinie. Maciek Kozak ma w sobie mnóstwo determinacji do niesienia pomocy potrzebującym, ale przyznaje też, że zapał i energię do działania czerpie z zaangażowania swoich wolontariuszy, dla których stara się być oparciem. Siłę w obliczu pojawiających się trudności daje mu cel, który zawsze  ma przed oczami: pomoc najbiedniejszym.
  Czytaj więcej »
 • Nadszedł czas dzielenia się...
  źródło: Dudek zrobił Paczkę!

  Nadszedł czas dzielenia się...

  22.11.2010
  Już po raz dziesiąty ruszyła akcja Szlachetna Paczka. W tym roku na pomoc czeka około 8 tysięcy rodzin. W województwie lubelskim około pół tysiąca rodzin czeka na wsparcie. Jerzy Dudek wraz ze swoimi kolegami z REALU już zrobili paczkę potrzebującej rodzinie z Krakowa. Zrobili ją razem, bo w drużynie siła. Każdy może zostać Darczyńcą i może do tego zaangażować swoją rodzinę, przyjaciół z roku, parafię. Wystarczy tylko chcieć!!! Czytaj więcej »
 • Lubelskie w Paczce
  źródło: Paczka 2009

  Lubelskie w Paczce

  18.11.2010
  Lubelskie w Paczce czy Paczka w Lubelskim? Nie ma sensu się nad tym rozwodzić, bo nasz Region i Szlachetna Paczka są ze sobą tak mocno związane, że pozazdrościć im może wiele małżeństw i dobrych przyjaciół. Tym razem już po raz siódmy Paczka zawita w Lublinie i okolicach. I będzie to najbardziej zaskakująca wizyta, pełna ciepłych uczuć, pozytywnych wrażeń i szczęśliwych momentów.
  Czytaj więcej »
 • Paczkowe S.O.S.
  źródło: Szlachetna Paczka

  Paczkowe S.O.S.

  18.11.2010
  tagi: pomoc, bieda

  Święta to magiczny czas… Rodzinne ciepło, pamięć o najbliższych, prezenty i radość. To uczucia które towarzyszą nam zazwyczaj podczas tego okresu.  Czy każdy ma szansę by to poczuć? Dziś już TAK!!! Super Wolontariusze Szlachetnej Paczki to umożliwiają, docierając do najbardziej zapomnianych, potrzebujących i pokrzywdzonych przez los. 

  Czytaj więcej »
Partnerzy strategiczni
Partnerzy
Patroni medialni